Vraagje over het weer

Meneer Dubbeldam
afbeelding van Meneer Dubbeldam
Berichten: 6
Lid sinds: 2007-06-21

Vraagje over het weer

Hallo,

Ik heb een vraagje. Ik ben bezig met een verhaal waarin de hoofdpersoon op een bepaald moment een schilderij beschrijft:

Een albatros. Hoog boven de zee, zwevend op de thermiek van de afkoelende avondlucht. De horizon kromt wat. De zon is zwart, maar fonkelingen in het water en de gouden rand op de vleugels van de albatros verraden haar aanwezigheid.

Nu heb ik geen verstand van thermiek en vraag me af: klopt het wel wat ik schrijf? Kun je zweven op de thermiek van de afkoelende avondlucht?

Ik hoor het wel en alvast bedankt.

Mijn schetsboek is te vinden op http://standbyme.web-log.nl

MichaM
afbeelding van MichaM
Berichten: 4939
Lid sinds: 2007-02-13

Volgens mij gaan dat soort vogels bij zonsondergang met de kippen op stok.

Thermiek is opstijgende warme lucht. Ik denk dat de zee niet erg warm is.

Aan de andere kant, het is een schilderij dat hij beschrijft, niet een werkelijk tafereel. Kan jou het schelen dat die schilder de wetten van de natuur niet volgt smile

Micha Meinderts - Sociaal dyslect

Ash
Berichten: 17
Lid sinds: 2007-03-15

Hola Meneer Dubbeldam,

Naar ik weet is er altijd wel thermiek....ook tijdens het afkoelen van den avondlucht. Vindt de meeuw in kwestie geen of niet voldoende*thermiek dan zal hij daar ook niet zweven...

ixquicken of anderszins is mss ook wel nuttig;)

"Do I have to Choose?''
www.Asheega.nl

''Do I have to Choose?
www.Asheega.nl

Nonne
Berichten: 47
Lid sinds: 2006-08-21

Volgens mij is er weinig thermiek boven de zee. Bovendien is er 's avonds juist minder thermiek: dan vliegen de ballonvaarders, zodat ze de 'hobbelige' thermiek vermijden.

Ik dacht wel dat meeuwen bij harde wind gebruik maken van dezelfde luchtwerking die vliegtuigen in de lucht houdt. Als er maar genoeg lucht langsstroomt, houdt de opwaartse druk langs de vleugels ze vanzelf in de lucht.

Draaikever
afbeelding van Draaikever
Berichten: 1238
Lid sinds: 2006-04-21

Ik lees toch echt 'albatros'. wink

Het enige dat ik moet uitstellen, is mijn uitstelgedrag

Meneer Dubbeldam
afbeelding van Meneer Dubbeldam
Berichten: 6
Lid sinds: 2007-06-21

Hahaha, albatros inderdaad!

Jullie een beetje mijn albatros tot meeuw degraderen...

In ieder geval bedankt voor jullie respons. Ik denk dat ik voor de zekerheid de thermiek maar ontwijk en er iets anders van maak.

Tot later

Mijn schetsboek is te vinden op http://standbyme.web-log.nl