Kinderboeken populair bij uitgevers?
- login of registreer om te reageren
Kinderboeken populair bij uitgevers?
Hallo iedereen,
Mijn nick is Esmeralda en woon momenteel in het buitenland, de rest van mijn doopceel zal ik binnenkort het cafe wel ingooien.
Ben de laatste mnd. vaak op deze site te vinden en vond het onderhand wel eens tijd worden om me aan een registratie te wagen.l
Net als vele andere, heb ik het schrijven weer opgepakt en ben nu met de laatste hoofdstukken bezig van mijn kinderboek (genre: avonturen/fantasie, 11/12+) Hoop dat een van jullie mijn vraag kan beantwoorden, want ik heb me onderhand een rotje gegoogled, maar ben nog steeds blond.
Is jeugdliteratuur in dat genre een populair iets bij (kinderboeken)uitgeverijen? Zie mezelf niet als Harry-schrijfster of zoiets, maar hoop uiteraard bij die 0,01% die uitgegeven worden terecht te komen (ha,ha, wie niet!).
Wil absoluut niet zelf uitgeven!
Oke, ik klim nog even in de avontuurlijke pen (euch.. computer) en daarna is het wel weer genoeg voor vandaag.
Groeten en tot snel!

- login of registreer om te reageren
ikzelf heb die vraag ook eens gesteld, zo ongeveer....
Er zijn nu toch ook heel veel fantasy fims die uitkomen
daar zie je alweer dat we al in een fantasy crisis zitten.
Volgens mij is een avonturen/fantasy jeugdboek nu in een hoog tempo
naar de top gestegen, ik zou zeggen : wat let je, pak die kans.

- login of registreer om te reageren
Tuurlijk is dat populair. Kijk maar eens op de sites van de verschillende kinderboekenuitgevers.
Welkom hier trouwens

- login of registreer om te reageren
Oeps! 
Nog welkom hier.

- login of registreer om te reageren
Psyche en Zjors bedankt, is altijd prettig om je welkom te voelen!
Vroeger paste ik regelmatig op mijn neefjes en nichtjes en ben toen begonnen met korte (gekke)verhaaltjes voor ze te schrijven. Later op de PABO werd je geacht flinke verhalen te schrijven en deze (uiteraard met knikkende knieen) voor te lezen en te laten beoordelen door je stage klas. Kreeg gelukkig alleen maar positieve feedback en een jongetje vroeg me of ik er een echt boek van wilde maken, dan kon hij het nog een keer lezen in de bieb. Mega-compliment natuurlijk, maar heb er in Nederland verder niets mee gedaan. Omdat we door onze nl-se voorleesboeken heen waren, heb ik dat verhaal maar weer een uit de kast getrokken. Ook al hebben we inmiddels weer voorraad genoeg, mijn dochter van 10 staat elke dag te ‘zeuren’ om het volgende stuk. Waarschijnlijk zal het op ca. 45.000/50.000 woorden uit komen. Heb het ook aan twee (volwassenen) laten lezen en die waren enthousiast. Ik ga dus toch maar eens serieus proberen om er een ‘echt’ boek van te laten maken, zo eentje die je in de bieb kan lezen.
Oepsie, is een beetje lang geworden. Nou ja, volgende keer beter.
Groetjes

- login of registreer om te reageren
Volgens mij is het een populair genre. Het boek 'De brief voor de koning' van Tonke Dragt heeft een paar jaar geleden nog de griffel der griffels gewonnen. Die krijg je toch niet zomaar.

Lid sinds: 2008-07-03