Kinderboek vervangt speelgoed in Britse Happy Meals

    13 Januari 2012

    Britse kinderen vinden vanaf deze week een kinderboek in hun Happy Meals.In plaats van het plastic speelgoed dat Britse kinderen normaal gesproken in de Happy Meals van McDonald’s vinden, treffen ze sinds deze week het kinderboek Mudpuddle Farm van auteur Michael Morpurgo aan.

    McDonald’s heeft een deal gesloten met de auteur om negen miljoen exemplaren van het kinderboek weg te geven in de bekende Happy Meals. De winst die hiermee gemaakt wordt, zal naar het goede doel van de auteur gaan, Farms for City Children.

    Morpurgo, bekend van talloze Britse kinderboeken, erkende getwijfeld te hebben om samen te werken met een fastfoodketen. Hij besloot het alsnog te doen, omdat het een uitgelezen kans biedt om kinderen aan het lezen te krijgen. Of het een effectieve manier zal zijn, moet de tijd uitwijzen.

    Bron: www.independent.co.uk/arts-entertainment/books/news/childrens-books-to-r...

    « terug naar het nieuwsoverzicht

    Gerelateerd nieuws:

    - Kinderboeken 2011 bevatten redelijk respectvol taalgebruik
    - Kinderboeken zijn te lief volgens Tjibbe Veldkamp
    - Kinderboeken mogen gekker


    Volg het nieuws op Schrijven Online via RSS Webfeeds.
    Uitleg over RSS en andere RSS-feeds op deze site.

    Je kunt ook op de hoogte blijven van het nieuws en andere actuele zaken op Schrijven Online door je aan de linkerkant opgeven voor de nieuwsbrief.