Afbeelding
Afgelopen vrijdag heeft de jury van de AKO Literatuurprijs bekendgemaakt welke boeken er dit jaar genomineerd zijn voor de prijs van €50.000.
Er stonden 25 titels op de longlist van de literatuurprijs. De jury heeft deze lijst teruggebracht tot zes titels. Op 29 oktober zal in een live-uitzending van Nieuwsuur bekend worden welke van de zes auteurs de prijs in ontvangst mag nemen.
De genomineerde boeken behoren tot de categorie literair verhalend proza voor volwassenen of de categorie literaire non-fictie. Zie hieronder de nominaties, inclusief kort commentaar van juryvoorzitter Jozias van Aartsen:
In het komende nummer duiken we in de wereld van de historische roman!
Over het vinden van inspiratie, het ontwikkelen van je eigen schrijversstem, en over de ziel van het personage.
Niet veel romans gebruiken de jij-persoon, waarom zou je dat doen? Je leest het in het komende nummer!
De eerste zin is de belangrijkste van je verhaal. Lees de tips + opdrachten in het komende nummer van Schrijven Magazine!
Hoe kreeg Geus dit voor elkaar? Ze vertelt het in het komende nummer & geeft tips voor het schrijven van een serie.