Online Schrijfgroep: Open voor iedereen!
- login of registreer om te reageren
24 december 2008 - 23:32
Online Schrijfgroep: Open voor iedereen!
Ik wil een schrijfgroep oprichten voor iedereen die zich geroepen voelt. Het is een groep die alles via de computer doet en dingen doet als:
- Boeken lezen en samen bekritiseren
- Schrijven aan de hand van een thema (bijvoorbeeld: detective)
- (Dichten)
- Etc.
Ik heb het plan om het wat verder uit te werken wanneer er belangstelling blijkt te zijn voor deze schrijfgroep. Nogmaals, deze groep is voor iedereen toegankelijk!




Ik heb wel interesse!
"De jeugd is de wervelwind van het leven." - Georges van Acker.
Ik wil een schrijfgroep oprichten voor iedereen die zich geroepen voelt. Het is een groep die alles via de computer doet en dingen doet als:
- Boeken lezen en samen bekritiseren
- Schrijven aan de hand van een thema (bijvoorbeeld: detective)
- (Dichten)
- Etc.
Ik heb het plan om het wat verder uit te werken wanneer er belangstelling blijkt te zijn voor deze schrijfgroep. Nogmaals, deze groep is voor iedereen toegankelijk!
Het lijkt mij ook wel wat, ik hoor er graag meer over
Er zijn vele werelden in onze wereld, en de mijne is er eentje van.............
Klinkt goed, houd me maar op de hoogte!
Mij ook !
I fart in your general direction!
Klinkt leuk, ben benieuwd! Blijf graag op de hoogte!
Ja het klinkt zeker goed, ook ik wil graag op de hoogte blijven.
Oke Sander, je hebt ondertussen zes mensen die belangstelling hebben, denk je niet dat het ondertussen tijd is dat je iets meer gaat vertellen over wat je in gedachten hebt?
Er zijn vele werelden in onze wereld, en de mijne is er eentje van.............
Ik heb ook interesse, maar aangezien dit topic zo te zien al een tijdje stil ligt, vraag ik me af of er nog wat van zal komen.
Ik heb ook interesse... is er al iets gebeurd of gedaan?
Ik vind het ook wel leuk klinken. Ik sluit me graag aan.
Dit lijkt mij ook een goed idee.
aangezien veel mensen geinteresseert zijn, denk ik dat het beter zou zijn als we denken dat de topicstarter niet meer bestaat en dit gewoon zelf doen.
Als de geinteresseerden mij een pm sturen met hun email-adres, dan kan ik iedereen elkaars email geven. Als we beginnen met een kleine leesopdracht hebben we in ieder geval iets. dan kan iedereen ook stukken over en weer zenden, daarna kunnen we misschien een voorzitter kiezen die periodiek opdrachten verzint. Dan is de schrijfgroep wel zo een beetje een feit.
Een email alias zou wel nuttig zijn. Zijn er misschien mensen die zoiets kunnen regelen?
If that was all there was to it, then of course we'd all quit this game and go into something more fun and less risky, such as lion dentistry. - Randy Ingermanson
Het lijkt mij ook wel wat.
In ieder geval het idee vind ik erg mooi, ook al moet ik nog wel uitzoeken hoe deze site werkt...
'Ik snap niets van andere mensen. Niet minder dan ze mij snappen.
Wat de reden is? Het antwoord zal ik vinden, hoe-wat- en waarom.'
[...]
Een email alias zou wel nuttig zijn. Zijn er misschien mensen die zoiets kunnen regelen?
Een oplossing zou kunnen zijn om een email adres aan te maken bij google.
Bijvoorbeeld.
OnlineSchrijfgroep@gmail.com (opmerking! is een voorbeeld, niet aangemaakt op google)
Ook moet je dan een password aanmaken en deze bekend maken aan de schrijversgroep.
Vervolgens moet je dit emailbox aanmaken in je email-programma zoals outlook of thunderbird van Mozilla.
De enige "email etikketten" zijn dan
- dat je onderwerp enigszins uniek omschrijf.
- Als je replied/antwoord je het onderwerp het zelfde houd
- Je naam onder je antwoord. Het reply adres is namelijk dezelfde , dus je kan niet de naam zien van de afzender aan het email adres.
- als je via gmail.com inlogged via de webbrowser je nooit berichten weggooid. Google bewaard namelijk standaard alle emails. Dus vandaar dat iedereen in sync kan blijven met alle posts. Mist dus niemand ze weggooid via www.gmail.com
Of je moet iets via Yahoo groups of iets dergelijks. Maar daar ben ik niet bekend mee.
Mijn "poor-mans" email-alias.
Ik heb de vrijheid genomen om een account aan te maken op google.
Het adres is:
Schrijfgroep2009
apestaartje
gmail
punt
com
Alles aan elkaar en achter elkaar
Hierin is dus
appestaartje = @
punt = .
Beetje omslachtig opgeschreven misschien maar het moet niet gelijk vol spam lopen.
Mocht dit niet werken dan moet er iets anders verzonden worden.
Als je een mailtje stuurt naar dat adres zal ik het password sturen.
@Jeri: misschien nog een extra tip. Google docs. Je kunt online samen knutselen aan teksten. Daar kun je het google account wat je hebt aangemaakt voor gebruiken. Ik werk er ook mee. Erg handig als je ergens bent en een document nodig hebt. Je kunt op elke pc inloggen en gebruik maken van de online wordprocessor van Google. Je kunt in je eigen google docs ook je documenten delen met anderen.
http://www.viva.nl/category/werner/
Dat van een schrijversgroep lijkt mij nog steeds een leuk idee en het blijft maar aan mijn knagen.
Er zijn wel wat dingen genoemd inmiddels, maar zijn er al concrete plannen?
Er zijn meerdere belangstellenden.
Maar op deze manier schiet het uiteraard niet op.
Wat is nu precies de bedoeling?
'Ik snap niets van andere mensen. Niet minder dan ze mij snappen.
Wat de reden is? Het antwoord zal ik vinden, hoe-wat- en waarom.'
Ik zou graag stukjes text willen laten lezen van mezelf.
En OPBOUWENDE en kritisch commentaar willen geven aan anderen.
Of bekende boeken te bespreken.
Zoals bijvoorbeeld op
http://www.schrijvenonline.org/forum/100984
Ik sta ook open voor andere ideeen.
De laatste vraag van timwaagh was om een email alias.
Die heb ik aangemaakt op google.
Mijn inziens zouden we kunnen starten.
Maar ik weet niet of anderen er ook over denken.
Niemand heeft nog gereageerd, dus ik weet niet of het nog leeft.
om het te starten moet je dus een mailtje sturen naar dat email adres
en dan geef ik je het password.
Dan kan je zelf inloggen
en eventueel alle emails overhalen naar je eigen email-applicatie (outlook, thunderbird, oid)
De emails die er komen altijd laten staan om iedereen in sync te houden.
Dat email adres is zeg maar de mailbox voor iedereen en iedereen kan daar ook naar replyen of nieuwe vragen stellen met betrekking tot wat daar specifiek besproken wordt.
Andere vragen kan je mijn inziens beter op dit forum plaatsen.
ik heb een "how to" geschreven om eventueel thunderbird te installeren.
Dan kan het gescheiden blijven van je eigen email applicatie.
Ik ben nog opdrachten aan het verzinnen en maken.
Door het onderwerp zodanig te omschrijven zoals ook bij proeflezen kan er denk ik wel gestart worden.
Dit feit alleen al zorgt er voor dat ik mijn harry potter boek nu al meer analyzerend lees/luister dan vorige week
Ik zie nu ook ineens hoe nieuwe personages opgevoerd en beschreven worden.
Of ruimtes
Dus stuur die mailtjes maar
Het is nu zo saai om alleen die email box te lezen
hoi jeri. ik ben een tijdje inactief geweest op het forum. Je email alias, handig. kan je die instellen dat hij naar mijn (evt jouw, als je daar ook prijs op stelt) email adressen doorstuurt? ik gebruik eigenlijk zelf nooit een applicatie. Ik heb je overigens wel een email teruggestuurt. wat mij betreft leeft het nog (ik ben voor het geval dat de ruimte van S maar aan het herlezen). Maar ik ben niet zo heel snel als dat ik had gewild. Iedereen die erin wil, kan overigens gewoon een mailtje sturen via het contactformulier. ik stuur je dan een mailtje terug met de adressen van de rest.
. iedereen die erin wil zal toch echt een mailtje via het contactformulier moeten sturen naar mij.
edit: ik heb zelf even wat lopen zoeken naar gratis email aliassen, nu heb ik een google group aangemaakt, deze heet schrijfgroep2009. nu nog hopen dat dat allemaal werkt
edit2: het lijkt erop dat we wat langs elkaar heen werken. dat is niet zo best. jullie mogen ook emails sturen naar jeri, maar ik ben tot nu toe het enige lid van de google group (totdat jeri mijn uitnodiging accepteerd, natuurlijk). ik denk dat google groups de beste optie biedt (zeker tov yahoo groups).
If that was all there was to it, then of course we'd all quit this game and go into something more fun and less risky, such as lion dentistry. - Randy Ingermanson
Is het, in dat opzicht, niet handiger om een yahoo-group te starten? Iedereen krijgt de mailtjes in een mailbox naar keuze en antwoorden gebeurt automatisch naar iedereen in de group. Er is ook plaats voor documenten, polls enzovoort.
Ben wel geïnteresseerd om mee te doen, maar ben bang dat ik niet de tijd heb om echt actief deel te nemen. Tenzij jullie er geen bezwaar tegen hebben dat ik selectief reageer op onderwerpen.
Men moet het leven tot kalmte manen als men gaat schrijven. (F.B. Hotz)
ninah, ik heb daar geen bezwaar tegen. Het lijkt me sowieso niet nodig dat er teveel preestatiedruk achter zit. We zijn tenslotte geen professionals.
If that was all there was to it, then of course we'd all quit this game and go into something more fun and less risky, such as lion dentistry. - Randy Ingermanson
Hoi Ninah en Tim,
Ik heb geen ervaring met google groups dan wel yahoo groups.
Mocht google niet bevallen dan kunnen we altijd nog naar yahoo gaan.
Maakt mij niet uit.
@Tim: ik heb gereageerd
+----+
Om de groep te vinden ga je naar groups.google.com
En dan moet je dus in het invul scherm schrijfgroep in tikken.
En dan moet je je aan kunnen melden of zo.
+----+
Mijn insteek is ook dat er geen perstatie druk achter zit en dat je een opdracht dient in te leveren per maand of zo.
Juist omdat het online is, kan je het doen wanneer je het zelf wilt.
En alleen reageren op andere is ook een gewenste bijdrage want dan krijg je in ieder geval iemands mening terug.
Zeg maar een soort van proeflezen naar aanleiding van een opdrachtje.
Tov van proeflezen is het dan misschien leuk om te zien hoe mensen iets anders verzinnen bij dezelfde opdracht.
Als de opdracht is: beschrijf een scene bij de slager dan kan je vergelijken.
Ik hoop dat het van de grond komt.
Jeri
ik weet ook niet of ik aan lees opdrachten toe komt.
Als er geen audio boek versie van is, dan lukt het me niet door tijd gebrek. (sorry)
Ik lees/luister namelijk alleen als ik naar mijn werk ga of terug rij.
Meer tijd heb ik bijna niet voor lezen.
Andere opdrachten die ik voor ogen zie is:
- beschrijf een scene waarin je een nieuw karakter introduceerd.
- beschrijf een dialoog
- beschrijf een scene waarin het getoond wordt en niet verteld.
- onderzoek je huidige boek dat je leest/luisterd en analyseer hoe een ruimte wordt beschreven die nieuw is voor de hoofdpersoon
- de schrijfboeken theorie schrijven voor dat: ..... en leg dat eens naast een boek dat je gelezen heb of geluisterd.
Ik heb een korte schrijfopdracht gemaakt. Jeri kan ook dingen toevoegen.
If that was all there was to it, then of course we'd all quit this game and go into something more fun and less risky, such as lion dentistry. - Randy Ingermanson
[...]
+----+
Om de groep te vinden ga je naar groups.google.com
En dan moet je dus in het invul scherm schrijfgroep in tikken.
En dan moet je je aan kunnen melden of zo.
+----+
[...]
Jeri
Correctoe: Dit moet zijn
En dan moet je dus in het invul scherm schrijfgroep2009 in tikken.
Verder wordt het pas na het weekend voor ik iets kan doen.
Ik heb het gevonden via google.
Wat ik wel merk is dat iedereen de berichten gewoon kan lezen. Enkel om te antwoorden moet je je aanmelden.
Men moet het leven tot kalmte manen als men gaat schrijven. (F.B. Hotz)
misschien kan ik daar dan nog wat aan doen.
edit: bij deze. vanaf nu moet je lid worden om te kunnen kijken. dit is wel zo handig.
edit2; voor wie lid wil worden: iedereen mag zich aanmelden. Misschien wordt dit in de toekomst anders (alleen op uitnodiging), maar, in het begin is dit handiger omdat het anders moeilijk is om de kritische massa van benodigde leden te krijgen.
voorlopig hebben we nog maar twee leden. Dit is niet genoeg. Dus, komt allen.
De group is schrijfgroep2009, de URL is http://groups.google.com/group/schrijfgroep2009 . ik hoop dat het plaatsen van links niet gecensureerd wordt. Het is namelijk niet de bedoeling te concurreren met SOL, maar er een aanvulling op te bieden. Ik blijf gewoon net zo actief hier als ervoor. beloofd.
If that was all there was to it, then of course we'd all quit this game and go into something more fun and less risky, such as lion dentistry. - Randy Ingermanson
Even om te laten weten dat er een start gemaakt is.

Drie leden is een begin.
Ik hoop dat er meer bij komen.
Ik heb me ook aangemeld, en zou ook graag meedoen.
Wat ik er voornamelijk uit zou willen halen is het lezen, schrijven en bespreken van mijn en andermans stukjes tekst en korte verhalen.